Nəzərinizə çatdırırıq ki, bu şəxs özünü “Ərəb Şeyxinin “nəvəsi, BƏƏ (ərəb əmirliyinin ) “Səfirliyin” Bakıdakı filiallının məsul işçisi Nərimanovda 200 min dəyərində evinin olmasını (atası Rakifdən miras qaldığını deyib)
“Hüquq mühafizə orqanlarının yüksəs vəzifəli işçilərinin uşaqları ilə dost olduğunu və xalası Esmira Hüseynova Tanrıverdi qızının Nərə balıq zavodu olduğunu söyləyərək 90 min manat məbləğində pulu DƏLƏDUZLUQLA ələ keçirmişdir!” Deyə etibarlı mənbə xəbər verib.
Qeyd: Apardığımız araşdırma nəticəsində məlum olub ki, insanları yalan vədlərlə aldadan cəmiyyətdə alfons kimi tanınan İsgəndərov Məhəmməd Rakif oğlu 31 yaşındadır. 31 yaşında olan bu şəxsin bəzi şikayətçi olmaqdan qorxan xanımlara qarşı alfonsluq etmiş, etibarların qazandıqdan sonra onları müflis edərək sirrlərə qədəm qoymuşdur. İş sahibi olmadığı halda oliqarx həyat tərzi sürür. Heç bir yerdə işləmir (sonuncu iş yeri ofsiant) olub ərəb şeyxi ərəb səfirliyi ilə əlaqəsi yoxdur. Evin kiraye olduğunu, hətta kiraye oturduğu evə 4000 azn kira borcu olduğu, binanın altındakı bütün marketlərə borc olduğunu və Salam verdiyi hər bir kəsdən pul diləndiyi məlum olmuşdur.
Etibarlı mənbədən əldə etdiyimiz məlumata görə, 8 nəfər zərərçəkənlər toplanıb Hüquq mühafizə orqanına müraciət edib, hazırda barəsində araşdır aparılan Məhəmməd adlı şəxsin polisdən yayınmasıda verilən məlumatlarda yer almaqdadır. Məsələnin ciddiyyətin nəzərə alaraq növbəti yazımızda şəxsin barəsində bütün məlumatlar veriləcəkdir.
Xəbərdarlıq! Əziz Vətəndaşlar bu şəxsə qəti inanmayın. Əgər sizdə 8 nəfərin düşdüyü duruma düşmək əsasəndə xanımların nəzərinə bildirmək istəyirik ki şəxs Peşəkar Alfonsdu. (anam xəstədi, anama dişi, anamın ayaq masaj, anamın təzyiqi, nənəmin əməliyyatı, xalası Esmiraya xeyli miqdar pul verdiyini, özünün guya xəstə olduğunu, xalası erinin qızıl pulu bir sözlə nəsilin xeyir şər pulunuda Alfonsluq edib alır) Bu kimi bəhanələrlə xanımları ovlamaqla məşğuldur.
Bizi izləməyi unutmayın şok detallar daha nələr nələr tezliklə!
(BakuNews.az)