Bakunews.az: Ölkə rəhbərinin regionlara diqqət və qayğısı daim medianın gündəmindədir. Bu gün söz açmaq istədiyimiz və Prezident İlham Əliyevin dəfələrlə vəsait ayırmasına baxmayaraq fəaliyyətin yox səviyyəsində olan Ağstafa rayonundandı. Ağstafa rayon Qırılı kənd sosial durumdan heçdə düşündüyümüz kimi inkişaf proqramında salınmış kəndlər sırasında deyil. Buna bariz nümunə olaraq məhz həmin kəndin adını özündə əks etdirən tablodur. Tablonun görüntüsü güzəranının və kənd əhalisinin çəkdiyi əziyyətlərin güzgüsü olaraq qəbulanmalı oluruq. Sosial rifahın günü-gündən müsbətə doğru getdiyi Azərbaycanda kəndlərin bərbad halda qalan görüntüsü orda xidmət aparan dövlət məmurlarının kefini pozmağa bəs etməyir. Odur ki, Ağstafa icra başçısının yerli nümayəndəsi Əmrahov Ramiz Abdulla oğlu əlaqə saxlamağa cəhd etdik. Lakin iş müddətində şəxsin telefonuna zəngin çatmamasıda cuzidə olsa bu kənd nümayəndəliyi və digər məmurların iş proseduru barədə bizdə neqativ təsürat yaratmağa kifayət etdi.
Media vasitəsi ilə Ağstafa rayon icra başçısı Seymur Vaqif oğlu Orucovdan xahiş edirik ki, Qırıqlı Kənd icra nümayəndəsi və bələdiyənin fəaliyyəti tərəfinizdən yaradılacaq komissiya tərəfindən araşdırılsın. Dövlət büdcəsindən maliyyələşən qurumlara təyin edilən şəxslər səlahiyyətlərinin icrasını etmədikdə rayonun ümumi işinə xələl gətirməsindən xəbərsizdir. Bu məmurların özbaşınalığına Prezidentin rayonda səlahiyyətli nümayəndəsi olaraq təftiş komissiyasina göstəriş verməyinizi xahiş edirik.
Məqalədə adları keçən şəxsləri dinləməyə hazırıq.
Ağstafa rayon Qırılı kəndi dövlət qayğısından kənar qalıb yoxsa məmur yoxluğundan əziyyət çəkir?